sobota, 27 września 2014

Stosik książek [2]

Dzisiejszy post znów będzie eksponował ostatnie nabytki książkowe. Co prawda tworząc tego typu notkę po raz pierwszy, myślałam, że następny stosik nie pojawi się zbyt szybko, a tu minął raptem miesiąc i znów wrzucam.

Książek z biblioteki miałam już nie wypożyczać. Trochę mam tych zakupionych, trochę otrzymanych (1 książkę dostałam od uczelni, zjawiając się po raz pierwszy w jej progach, czyli już w sumie kawał czasu temu, a dalej leży nie ruszona, ale... to pomińmy). Mam jakąś tendencję do odwlekania w czasie pozycji, które należą do mnie, spokojnie stoją i mogą stać sobie na półce. Głupi nawyk. Wracając do biblioteki, miałam tylko oddać książki i zapytać, czy nie ma jednej, o którą od dłuższego czasu zabiegałam. Niestety tejże nie było, lecz w zamian za to wróciłam z 3, których wcale nie miałam w planach. Po co je brałam? A nie wiem, nie umiem nigdy odmówić sobie tej możliwości przechadzania się między książkowymi regałami.

Co prawda tym razem stosik złożony z nieco mniejszej liczby książek niż ostatnio, ale za to obszerniejszych: 

1. "Fotografik" - Douglas Kennedy
Główny bohater ma wszystko, o czym może zamarzyć... pozornie. Bo tak naprawdę to tego "wszystkiego" nienawidzi, a marzy o tym, by stać się całkiem inną osobą. Thriller psychologiczny i czarna opowieść o poszukiwaniu sensu życia.
2. "Tu, gdzie jest serce" - Billie Letts
Książka o nastolatce w ciąży... bezrobotnej, bezdomnej, opuszczonej. Kiedyś lubiłam i chętnie sięgałam po tego typu historie, także wzięłam trochę z sentymentu, choć mam wrażenie, że będzie trochę się od pozostałych różnić.
3. "Czy Pan Bóg jest szczęśliwy i inne pytania" - Leszek Kołakowski
Zbiór felietonów znanego filozofa. Nie powiem, że nie, trochę się tej książki boję, ale... trzeba się z nią w końcu zmierzyć.
4. "Powód by oddychać" - Rebecca Donovan
O tej książce pisałam już ostatnio, także coś więcej dodam, gdy będę już po jej lekturze.
5. "Elita" - Dominik W. Rettinger
"Wielkie interesy, wielkie pieniądze, wielkie afery" - ten napis mnie zaintrygował. Brzmi poważnie, tajemniczo... a czy warto było po tą książkę sięgać? O tym już w następnym, tak myślę, poście.

Czytaliście coś z tego? Polecacie? :)

13 komentarzy:

 1. Też tak mam, że moje własne książki, które stoją sobie spokojnie na półkach czytam na końcu...A jeśli chodzi o twój stosik, to zaciekawiła mnie książka "Tu, gdzie jest serce" oraz oczywiście "Powód,by oddychać", który mam w planach już od jakiegoś czasu. Miłego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie, to jakoś tak dobijająco te książki brzmią ;/. Ale mam nadzieję, że Tobie się akurat spodobają ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nic nie czytałam :( Najbardziej jednak zainteresował mnie ,,Fotografik" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem szczególnie ciekawa tego zbioru felietonów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ piękny kubasek :)

  Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uroczy kubeczek, miłej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 7. elita i powód by oddychać - jestem ciekawa Twojej opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Powód by oddychać" teraz zaczęłam czytać.
  Cudny kubeczek :)
  Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Elita" już też do mnie dotarła. Jestem ciekawa Twojej recenzji tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję stosu :) Nic nie znam, więc czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic nie czytałam, nic nie mogę polecić...ale z bibliotekami tak jest: wchodzisz tylko oddać książki, a wychodzisz z kilkoma nowymi pozycjami;)

  OdpowiedzUsuń