niedziela, 16 października 2016

Stosik książek [15]

Ostatni stosik książek publikowałam w samym środku gorącego lata, zatem dzisiejszy dla przeciwwagi będzie w ponury, deszczowy, jesienny dzień. Póki co na złotą, polską jesień się nie zapowiada. Ale za to deszczowa aura zachęca do czytania książek albo... chociaż do oglądania stosików książek u innych :)
1. "Łatwopalni" - Agnieszka Lingas-Łoniewska
O autorce już trochę słyszałam, zatem kiedy zobaczyłam jej nazwisko, krążąc między regałami w bibliotece, postanowiłam, że trzeba przetestować twórczość pisarki. Jestem już po lekturze, a czy mi się podobała? O tym dowiecie się w jednej z najbliższych recenzji. Możecie obstawiać ;p
2. "Żona idealna" - Julia Llewellyn
To książka raczej z gatunku tych mniej poważnych. O młodej modelce, które zachodzi w ciążę z 50-letnim, żonatym prezenterem telewizyjnym, przy okazji rozbijając jego dotychczasową rodzinę. W konsekwencji spotyka ją wiele różnych nieprzyjemności, z którymi musi walczyć. Aż w końcu przechodzi do buntu.
3. "Mali więźniowie" - Casey Watson
C. Watson to taka druga Cathy Glass i jeśli komuś coś mówi to nazwisko, to wie, że ta lektura łatwa nie będzie. Bo o krzywdzeniu dzieci nigdy nie słucha się łatwo, a już na pewno nie o krzywdzeniu na taką skalę, jaka została przedstawiona w książce.
4. "Dziennik" - Anne Frank
Wydaje mi się, że pod względem książek mam czasem dziwne szczęście. I tak jak to było w paru innych przypadkach, tak i pewnego dnia zamarzyłam sobie, że przeczytam "Dziennik" Anne Frank. Później poszłam do biblioteki, a ten... leżał jak na tacy na pierwszej półce, na którą spojrzałam. Magia :)
5. "Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu" - Jan Gawęcki
To książka z trochę innego gatunku. Postanowiłam, że czas w końcu dowiedzieć się trochę więcej o żywieniu człowieka. Zażyczyłam ją sobie na urodziny, które... miałam już co prawda w czerwcu, ale jako że czytać ją będę powoli i z przerwami, stwierdziłam, że nie ulega przedawnieniu i mogę ją tu jeszcze pokazać ;)

A co takiego Wy obecnie czytacie?

17 komentarzy:

 1. Dziennik Anne Frank-niedawno go czytałam, olbrzymie wrażenie na mnie zrobił,naprawdę porusza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem, czy twórczość Lingas-Loniewskiej Ci się spodoba;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziennik Anny Fran jest na mojej liście pozycji do przeczytania choć trochę się obawiam, na pewni nie bedzie to łatwa lektura...

  A ja obecnie poszłam w literaturę psychologiczną i całkiem interesująco się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie z pewnością nie będzie to łatwa lektura. Dlatego nie podchodzę do takich książek. Przeczytałam kiedyś Hemingway'a "Komu bije dzwon" o wojnie domowej w Hiszpanii w latach 30tych XX wieku i później śniła mi się II wojna światowa. Bardzo emocjonalnie podchodzę do takich książek.

   Ale emocjonalnie też podeszłam do autora książki Żywnie Człowieka, bo to mój profesor od tego przedmiotu. Musisz napisać jak ci się czyta. Dla mnie ten człowiek to chodząca encyklopedia o żywieniu, jednak boję się, że ta książka może być napisana zbyt naukowym językiem, choć to też zależy od Ciebie jaka posiadasz wiedzę z tej dziedziny.

   Usuń
  2. Blueberry, masz rację, książka napisana jest niestety zbyt naukowym językiem jak dla mnie, czyli osoby która nie posiada wykształcenia w tej dziedzinie :( Może mogłabyś polecić coś bardziej przystępnego z zakresu żywienia? :)

   Usuń
 4. "Żonę idealną" chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo intrygujące połączenie gatunków :) Przeczytałabym chętnie "Dziennik", koniecznie muszę nabyć tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam jedynie "Łatwopalnych". Aktualnie zaczęłam "Nastoletnią pannę młodą" Cathy Glass. :) Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Dziennik" ale jednak "Mali więźniowie" oraz "Żywienie człowieka" interesują mnie niezmiernie.
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 8. dziennik Anny Frank muszę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziennik Anne Frank, to chyba każdy powinien przeczytać, a każdy się trochę obawia :(
  Ja osobiście zaczytująca się tematyką wojenną, nie jestem w stanie po niego sięgnąć :(
  Będę czekać na Twoją recenzję. Resztę książek kojarzę z pracy, ale z tego stosiku to przeczytałabym o żywieniu, bo akurat to mnie pasjonuje ;)
  A ja? Spojrzę w lewo stos podręczników z pedagogiki, spojrzę w prawo stos ze statystyki :( No ale całe szczęście jest jeszcze jeden stos gdzie są same perełki, a na szczycie biografia Edwarda Stachury.
  Pozdrawiam :)
  Na planecie Małego Księcia

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnia pozycja interesuje mnie szczególnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie przeczytałabym "Dziennik - Anne Frank" - od dawna mnie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zatem życzę Ci przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaczytanego czasu życzę! :D

  OdpowiedzUsuń