piątek, 24 marca 2017

Stosik książek [17]

Wreszcie nazbierało mi się parę nowych książek. No dobra, nie tak "wreszcie", bo w bibliotece po nowe nabytki byłam co prawda już około 2 tygodni temu. A co do reszty to 2 książki czekają na swoją odsłonę już od grudnia! Tak czy inaczej postu stosikowego nie było na tym blogu już od dawna, więc w końcu pora na niego :)
1. "W cieniu" - Diane Chamberlain
Nieraz słyszałam, że Diane Chamberlain to taka druga Jodi Picoult. Pewnie wiecie, że ta ostatnia jest moją ulubioną pisarką, a to już dla mnie wystarczająca rekomendacja do tego, by z twórczością Chamberlain w końcu się zaznajomić.
2. "Fight club" - Chuck Palahniuk
Czasami moja prokrastynacja w oglądaniu filmów ma też i swoje plusy. Od dawna zbierałam się, by obejrzeć "Podziemny krąg", czego oczywiście do tej pory nie zrobiłam Ale skoro natrafiłam na książkę, na podstawie której powstał ten film, zawsze to lepsza opcja, by zaznajomić się najpierw z nią.
3. "Dania bez pszenicy w 30 minut (lub mniej)" - William Davis 
Tę i poniższą książkę kupiłam kiedyś w dwupaku w Biedronce (no dobra, teoretycznie dostałam je w prezencie na Boże Narodzenia, ale w praktyce wyglądało to tak, że sama sobie musiałam je kupić ;p). Temat pszenicy intrygował mnie od dłuższego czasu, ale akurat ta pozycja to głównie zbiór przepisów. W każdym razie w przyszłości mam zamiar zaopatrzyć się w jakąś bardziej merytoryczną pozycję odnośnie wpływu pszenicy na organizm. Ktoś może coś polecić?
4. "Umiarkowana dieta paleo" - Leanne Ely
W przeciwieństwie do wielu "diet", paleo ma na swoje poparcie sporo racjonalnych argumentów. I chociaż osobiście na tę dietę przynajmniej w pełni nigdy raczej nie przejdę, tak czerpanie przepisów z niej to na pewno fajna opcja. 
5. "Nigdy nie jesteś sama" - Renata Adwent
O tej książce pisałam już w ostatnim poście. Szczerze powiedziawszy przed lekturą miałam trochę mieszane uczucia odnośnie, aczkolwiek w trakcie i już po wątpliwości mnie opuściły i na chwilę obecną mogę szczerze ją polecić. 
6. "Szopka" - Zośka Papużanka
Debiut polskiej autorki przedstawiający dom rodzinny w krzywym zwierciadle, pełen absurdów i groteski, na co już sam tytuł może wskazywać. Na pewno to książka oryginalna, chociaż zastanawiam się, czy do końca w moim stylu - zobaczymy ;)

A co Wy ciekawego obecnie czytacie?

13 komentarzy:

 1. Ja niestety mało czytam, a powinnam zacząć.. :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fight Club bardzo mi się podobał, chociaż to nie jest lekka i przyjemna książka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. kochana dieta Paleo jest strasznie niszczycielska dla organizmu... rozregulowuje tarczycę na amen;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny stosik. Ja aktualnie mam tak dużo do czytania, że nie wiem za co się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło wspominam podróż czytelniczą "W cieniu", lubię sięgać po takie książki. :) Powieść, w której skrywa się wiele wzruszeń i marzeń, nadzieja przeplata się z obawą, a miłość pokazuje różnorodne barwy. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o dietę Paleo to nie wykluczaj nigdy ze swojej diety 100% węglowodanów (kasz, ryżu lub mąki), ponieważ kobiecy organizm chociaż małych ilości potrzebuje ;). Mężczyźni mają trochę łatwiej, bo potrafią lepiej na niej funkcjonować. Oczywiście jesteśmy różni i to różnie bywa, ale wolę na pisać tak na wszelki wypadek :).
  Bardzo intrygujący stosik :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z całego serca polecam "W cieniu" i "Szopkę"! :) Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Fight club" czytałam dawno temu, ale do tej pory pamiętam emocje towarzyszące tej lekturze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książkę pani Diane Chamberlain z przyjemnością bym przeczytała. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fight Club jest genialny, aż ci zazdroszczę, że masz to jeszcze przed sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tych tytułów znam tylko książkę Diane :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, ale mam ogromną ochotę na "Nigdy nie jesteś sama" :)
  Czytałam o niej przed chwilą bardzo pochlebną recenzję :D

  OdpowiedzUsuń